Nemokamasatsiėmimas

Nemokamas

atsiėmimas

Duomenųsaugumas

Duomenų

saugumas

Nemokamaspristatymas nuo 27€

Nemokamas

pristatymas nuo 27€

Pristatymasį užsienį

Pristatymas

į užsienį

Informacija:
+37063021094 +37063021094  |  info@pirktuve.lt
Informacija:
+37063021094  |  info@pirktuve.lt
Pageidavimai (0)

įdomu

Už vaikų šypsenas – Šypsenos ordinas

Už vaikų šypsenas – Šypsenos ordinas

2025-02-17

Neseniai pasirodė šeštoji „Skruzdėliuko Nežiniuko“ serijos knyga ir iš karto pateko į knygynų pardavimo topus. Apie knygą, kūrimo procesą ir didžiausią šių metų įvertinimą – tarptautinį Šypsenos ordiną, pakalbėjome su autore Rasa Dmuchovskiene

Kur slypi šios knygos sėkmės paslaptis?

Manau, didžiausia naujausios knygos sėkmė glūdi tame, kad pati kartu su Skruzdėliuku keliavau į Madagaskaro salą. Norėjau pajusti, patirti, išgirsti ir užuosti, kuo kvepia Afrikos gamta, kaip atrodo jos gyvūnija. Šios kelionės įspūdžiai leido perteikti tikrąją atmosferą, kurią vaikai jaučia skaitydami knygą.

Kaip kilo mintis nuskraidinti Skruzdėliuką Nežiniuką į Afriką?

Skruzdėliukas yra labai smalsus ir trokšta visko išmokti bei patirti. Penktojoje knygoje pasakojau apie jo nuotykius žiemą. Sužinojęs iš paukščių, kad jie migruoja į šiltuosius kraštus, jis ir pats užsimanė praleisti žiemą šiltai.

Be to, norėjau vaikams papasakoti apie egzotiškus gyvūnus. Dirbdama darželyje pastebėjau, kad ne visi vaikai turi galimybę keliauti į tolimas šalis, todėl sukūriau nuotykių istoriją, kurioje jie gali keliauti kartu su Skruzdėliuku.

Esate aktyvi autorė, susitikinėjate su vaikais visoje Lietuvoje ir net už jos ribų. Papasakokite, kaip vyksta šie susitikimai su skaitytojais. Gal kuris nors įsiminė labiausiai?

Įsimintinų akimirkų buvo labai daug! Vaikai dovanoja savo sukurtas knygeles, piešinius ir kitus darbelius. Kartą, per vieną edukaciją, atsisveikinant visi vaikai pribėgo mane apkabinti. Aš neišsilaikiau ant kojų – parkritau, ir visi 80 vaikų sukrito ant manęs! Visi juokėmės. Gerai, kad šalia buvo iliustratorius Gintaras, kuris mane išgelbėjo.

Taip pat vaikai neretai parengia Skruzdėliuko Nežiniuko spektaklius. Tai rodo, kaip stipriai jie pamilo šį personažą.

Žinome, kad tapote svarbiausio tarptautinio vaikų apdovanojimo  Šypsenos ordino  kavaliere. Kaip pavyko gauti tokį reikšmingą įvertinimą?

Reikia visada šypsotis! Juokauju. Šypsenos ordinas – vienintelis pasaulyje tarptautinis apdovanojimas, kuris skiriamas suaugusiesiems tik vaikų rašytiniu prašymu. Jį skiria už vaikų teisių gynimą, nuoširdumą, draugystę, gerumą ir kantrybę. Manau, kad vaikai tai pastebėjo, nes bendraudama su jais stengiuosi būti tikra ir nuoširdi. Su vaikais dirbu jau daugiau nei 30 metų – visada siekiu būti jų drauge. Tai, kad vienos mokyklos mokiniai parašė laišką į Šypsenos ordino kapitulą, siūlydami mano kandidatūrą, ir man pačiai buvo malonus siurprizas. 

Šiuo Šypsenos ordinu apdovanotos tokios pasaulio garsenybės kaip popiežius Jonas Paulius II, Dalai Lama XIV, Motina Teresė, Nelsonas Mandela, Astrid Lindgren, Tove Jansson, Stevenas Spielbergas ir net Švedijos karalienė Silvija. Kaip jaučiatės būdama tarp tokių iškilių asmenybių?

Oi, tikrai nesilyginu su jais. Šiuo įvertinimu ne tik džiaugiuosi, bet ir jaučiu didelę atsakomybę. Vaikų pasitikėjimas įpareigoja, todėl stengiuosi pateisinti jų lūkesčius ir jau turiu planų, kaip padovanoti vaikams dar daugiau šypsenų.

Ar su Skruzdėliuku Nežiniuku vaikai gali susitikti tik knygose?

Vaikai labai pamilo Skruzdėliuką Nežiniuką, todėl jis tapo tikru mokytoju vaikams skirtame žurnale. Ten jis moko piešti, lavina smegenis, moko rūšiuoti atliekas ir žaismingai pristato gyvūnus. Be to, turime sukūrę stogą raunantį kortų žaidimą, kuris įtraukia ne tik vaikus, bet ir tėvus.

Tačiau tai dar ne viskas! Vaikai mėgsta labirintus, todėl Skruzdėliukas sako: „Bus!“. Jie nori ieškoti nuotykių – Skruzdėliukas atsako: „Bus!“. Ar vaikai nori enciklopedijos – visi vienbalsiai pasakė „Taip!“, o Skruzdėliukas vėlgi sako: „Bus!“.

Šiuo metu Skruzdėliuko „skruzdėlyne“ intensyviai dirbama, kad vaikams būtų pasiūlyta dar daugiau įvairių produktų ir veiklų, o „Flinto“ leidykla naujų produktų kūrybai netgi paskelbė Skruzdėliuko Nežiniuko bangą.

Visą Skruzdėliuko Nežiniuko knygų seriją rasite ČIA

Miau, kodėl mada?

Miau, kodėl mada?

2025-02-17

Esame tėvai vaikų, kurie auga kur kas platesnių galimybių pasaulyje, nei augome mes. Visai mažučius juos tempiame per pusę Žemės parodyti Tailando, Zanzibaro ar Turkijos. Jie imliai naudojasi technologijomis, gauna daug skirtingos informacijos, diskutuoja įvairiomis temomis. Ir kad ir koks greitas bei kintantis pasaulis, mūsų akimis, bebūtų, sugeba neįtikėtinai greitai prisitaikyti. 

Natūralu, kad kartu su vaikais keičiasi ir jiems skirti leidiniai. Kurdami žurnalą „Miau mados namai“ nuolat galvojame apie vaikų pomėgius, jiems svarbias temas, sekame tarp bendraamžių vyraujančias madas. Apie ką vaikai šneka? Prie kokių lentynų bėga įėję į parduotuvę? Kokius filmukus žiūri? Kokius žaislus renkasi? 

„Būti madingam reiškia būti aktualiam.“

Nesunku pastebėti, jog dabartiniams vaikams ypač svarbu neatsilikti nuo draugų, būti tame pačiame aplinkos suvokimo burbule, domėtis panašiais dalykais, išbandyti tuos pačius daiktus. Žurnalo „Miau mados namai“ tema – mada – šių dienų augančiam žmogui yra tarsi bilietas į savęs ir pasaulio pažinimą. Mada jiems lygu saviraiška, bendravimo su draugais išraiška. Būti madingam reiškia būti aktualiam. Nors mados sąvoka gerokai išsiplėtė. Madingi nebe tik drabužiai ar aksesuarai, bet ir pomėgiai, veiklos, serialai, maistas, žodžiai, gestai, veiksmai ir t. t. Apie tai kalba ir žurnalo „Miau mados namai“ herojės, geriausios draugės – Ema, Ana ir Lėja. 

Vaikų pamiltų žurnalo „Miau mados namai“ herojų užduotis – įkvėpti skaitytojus domėtis mus supančiu pasauliu, kurti draugystes, kartu mėgautis įdomiomis veiklomis, atrasti naujus madingus pomėgius. Ir niekada nepamiršti savęs. Pateikdami daug skirtingo turinio, vaikus nuolat skatiname galvoti ir vertinti, o kas išties patinka man, koks tiek daug pasiūlos turinčiame pasaulyje esu aš. Atsirinkti, pasitikint savimi ir savo sprendimais, kurti, išreiškiant savo mintis ir fantazijas, mėgautis procesu – svarbiausia.

„Mada gimsta įvairiomis formomis, drąsiai kuriantys vaikai ją diktuoja kitiems.“ 

Dėl šios priežasties kiekviename žurnale organizuojame ypatingą konkursą. Vaikai piešia save ar žurnalo herojes skirtingose aplinkose, situacijose. Vienas iš piešinių tampa nauju „Miau mados namai“ žurnalo viršeliu. Piešinio autorius, laimėtojas, žurnalo skaitytojams kuria naują madą, kuri sparčiai plinta. Tuo kaskart įsitikiname, gaudami konkursams skirtus piešinius, – juose vis randame ankstesnių laimėtojų piešiniuose jau matytų, naudotų elementų. 

Taigi mada gimsta įvairiomis formomis, drąsiai kuriantys vaikai ją diktuoja kitiems. 

"Miau Mados namai" žurnalas skirtas 4-7 metų mergaitėms. „Miau mados namuose“ mergaitės sutiks savo geriausias drauges, kurios padės realizuoti save ir įkvėps būti kuo tik nori. Kitaip nei kituose žurnaluose, „Miau mados namuose“ stengiamasi pabrėžti kiekvienos skaitytojos unikalumą; todėl žurnale daug skyrelių, kuriose mergaitės gali papasakoti apie save arba kurti ir spalvinti naujienas „Miau mados namų“ modeliams. Taip kiekviena mergaitė sukuria vienetinį ir nepakartojamą žurnalo numerį!

PRENUMERUOKITE ČIA

KUTIS – žurnalas be žodžių jau 20 šalių

KUTIS – žurnalas be žodžių jau 20 šalių

2025-01-15

Žurnalas „Kutis“ Lietuvoje leidžiamas nuo 2009 metų. Pirmiausiai jį pamilo Lietuvos vaikai, o vėliau, po truputį žurnalas rado kelią ir į kitų Europos vaikų širdis. Nuo šių metų „Kutis“ dviejose naujose šalyse – Rumunijoje ir Portugalijoje, o iš viso žurnalą sprendžia net 20 šalių vaikai. Ta proga pakalbinome žurnalo „Kutis“ redaktorę Jurgitą Juškaitę–Jakaitienę. 

Kas tau yra „Kutis“?

„Kutis“ man tarsi trečias vaikas, su kuriuo gyvenu jau 16 metų, nuo pat žurnalo įkūrimo. Pirmieji darbo metai gražiai susipynė su mano dukryčių augimu. Įdomu buvo stebėti mažas rankytes ir kasdieninius potyrius pritaikyti darbe. Bėgant metams, dukros užaugo, o „Kutis“ taip ir liko –  augantis, bet neužaugantis vaikas. Negaliu nepastebėti mažų vaikų gatvėje ar kitose aplinkose. Visada įdomu pakalbinti mamas matant su žurnalo amžiaus mažyliais. 

Taip pat „Kutis“ man yra SPALVOS. Viskas, kas ryšku, spalvota, matoma ir aišku, dažnai galvoje prabėga mintis – kutiška. 

Su kokiais iššūkiais susiduri kurdama žurnalą „Kutis“? O kas kūrybos procese labiausiai džiugina?

Didžiausias iššūkis – sukurti patrauklų, spavingą viršelį. Žurnalas „Kutis“ turi pagrindines keturias spalvas, kurios keičiasi viršeliuose. Labai svarbu, kad kas mėnesį jos nesikartotų, todėl reikia labai matematiškai suplanuoti visus metų viršelius ieškant tinkamiausių ir vis naujų personažų. Būna įdomu, nors ir nelengva. 

O labiausiai džiugina tai, kad kurdama mintimis nuslystu pas mamas ir jų mažylius. Įsivaizduoju kaip jie spręs, ką apkalbės ir, mama ramiai mėgausis šilta kava, kol mažylis bus įnikęs į žurnalą.  

Kuris personažas tavo mylimiausias?

Labiausiai mylių katinėlį. Kai 2018 m. nusprendėme atnaujinti personažus, būtent nuo jo ir pradėjau. Pirmiausiai sukūriau katino charakterį, o po to ir kitus gyvūnėlius priderinau. Antras mylimiausias gyvūnas – lapiukas. 

Iš kur semiesi idėjų kūrybai?

Kūryba – neatsiejama gyvenimo dalis. Nėra taip, kad baigėsi darbo valandos ir nebegalvoji apie darbą. Kartais ateina mintys stebint gamtą, žiūrėk, ir sugalvoji, kokie geri lipdukai iš debesėlių gautųsi. Arba upelis vinguriuoja lyg taškelių jungimo užduotis. Kartais stebiu vaikus, net parduotuvėje. Lankausi darželių grupėse. Nepamirštu pasižiūrėti ir per daug metų sukauptų archyvų, atrodo, kad sugalvoju kažką nauja, o čia, žiūrėk prieš porą metų jau buvau panašią užduotį padariusi. Dairausi ir interneto platybėse, bet ne užduočių, o įdomesnių  situacijų. Pavyzdžiui, pamačius kažkur besiritinėjančius lapiukus, ar relaksuojančias vandenyje ūdras didelė tikimybė, kad šios situacijos nuguls ir į mano iliustracijas. Ši vieta kūryboje man pati įdomiausia.

Ar kažkokiu būdu į procesą įtraukiamos mamos ir vaikai? 

O kaip be mamų? Buvau sukūrusi ir mamų grupę, kurios labai noriai bendravo, įsitraukė į susitikimus atsivesdamos mažylius, bet tai buvo gana trumpalaikis procesas, nes vaikučiai greitai auga. Pats geriausias būdas jausti „mažylių pulsą“ – palaikyti ryšį su darželiais ir auklėtojomis. Jos visada turi ką papsakoti, nes nuolat būna su mažyliais, duoda jiems spręsti užduotėles ir taip „patikrina“ mano darbus. Kartais ir pati pasiimu žurnalų ir keliauju į darželius, stebiu kaip vaikams sekasi spręsti užduotėles, kas labiausiai juos domina, kas sekasi, kas sunkiai suprantama.  Kartais net su tos pačios grupės mažiukais susitinku rudenį ir pavasarį, tada nesunku palyginti vaiko raidos pokyčius.

Daug naudos ir vidinio pasitenkinimo gaunu per mūsų kuriamas edukacijas. Tai laikas kada gali stebėti mažylius ir kartu bendrauti su mamomis bei tėčiais.

Ką norėtum palinkėti mažiesiems skaitytojams ir jų tėveliams?

Mėgaukitės kiekviena akimirka kartu. Tačiau atraskite laiko ir sau. Ir jeigu nesugalvojate kaip tai padaryti, išbandykite „Kutis“ žurnalus ar knygeles. Jų dėka galite paversti bendrą laiką kokybišku arba, jeigu noris, duoti mažyliui savarankiškumo pamokų. 

Prenumeruotkite žurnalą KUTIS čia

Rodyti daugiau